FERIE Z KUPIECKĄ HISTORIĄ JAROSŁAWIA Jarosław ma bogatą, wielowątkową historię i wiele wyjątkowych zabytków. Jednak to, co zdecydowanie wyróżnia miasto to jego handlowa przeszłość związana z kupiectwem. Zapraszamy na ferie z kupiecką historią Jarosławia! Szczegółowe informacje: Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej CKiP w Jarosławiu, ul. Rynek 5, tel. 16 624 89 89, adres email: informacja@ckip.jaroslaw.pl Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji!
  • QUESTING „SKARBY PODZIEMI”
Data: 15–18 lutego 22–25 lutego Godz.: 14:00 Limit osób: 4 – 14 Koszt udziału: 6 zł/os Miejsce: Podziemne Przejście Turystyczne Questing rozgrywany jest w Podziemnym Przejściu Turystycznym. Kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach, uczestnicy odkryją dziedzictwo Jarosławia, świetnie się przy tym bawiąc. Łącząc elementy harcerskich podchodów, gier terenowych oraz nowych technologii, stworzyliśmy grę, której zwieńczeniem jest odnalezienie skarbu. Zabawa skierowana jest dla wszystkich bez względu na wiek. Zachęcamy do udziału grupy zorganizowane oraz indywidualnych poszukiwaczy przygód. Na odkrywców czeka skrzynia pełna skarbów!
  • WARSZTATY „CO W KUCHNI PISZCZY”
Data: 15–18 lutego Godz.: 12:00 Limit osób: 4 – 14 Koszt udziału: 6 zł/os Miejsce: Podziemne Przejście Turystyczne Wyprawa do pełnej smaków i aromatów kuchni mieszczańskiej, podczas której przekonacie się, że w kuchni staropolskiej z pewnością nie wiało nudą, a na koniec spróbujecie sił w samodzielnym rozpoznawaniu bogactwa ziół i przypraw.
  • WARSZTATY „WY-STROICIE W STARYM STYLU”
Data: 22–25 lutego Godz.: 12:00 Limit osób: 4 – 14 Koszt udziału: 6 zł/os Miejsce: Podziemne Przejście Turystyczne Spotkanie, podczas którego poznacie charakterystykę stroju renesansowego, a następnie wcielicie się w rolę stylistów rodem z XVI wieku!
  • QUESTING „KUPIECKA HISTORIA JAROSŁAWIA”
Data: 15–20 lutego 22–27 lutego Godz.: 9.00–16.00 Limit osób: brak Koszt udziału: 2 zł Miejsce: Stare Miasto w Jarosławiu i okolica Zadanie polega na pobraniu z Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej (Rynek 5) questu, który wykonuje się samodzielnie, podążając ulicami miasta. Podczas spaceru uważnie czytaj tekst, wykonuj polecenia i rozwiązuj zagadki, a na końcu zabawy odgadniesz hasło. Zabawa zaczyna się przy Bramie Krakowskiej, do której dochodzi ulica Grodzka. Zapraszamy na wspaniałą podróż w czasie! Za rozwiązanie przewidziano upominki