14 lutego w Walentynki, Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu zorganizowało kolejną edycję akcji Zakochani w Podziemiach, przygotowując kilka niecodziennych atrakcji.

Na początek ruszyliśmy w podziemia by rozpalić wyobraźnię i zachwycić się historią miasta. Pełni pozytywnej energii i uśmiechu ruszyliśmy dalej, do najbardziej romantycznego miejsca w mieście – Wielkiej Izby w kamienicy Gruszewiczów. Ozdobiona wspaniałą polichromią z XVII wieku, służyła pierwotnie właścicielom do przyjmowania szczególnych gości i kontrahentów. Ponoć jej splendor oszałamiał podczas zawierania kontraktów i pomagał w negocjacjach. Dziś w tym jednym z piękniejszych pomieszczeń w Jarosławiu, swój „kontrakt” na całe życie podpisują nowożeńcy. Punktem kulminacyjnym była wizyta na wieży ratuszowej, skąd w pięknej scenerii oraz w otoczeniu serc można było podziwiać panoramę miasta, przy wtórze ponad 120 letniego zegara. Na koniec zakochani udali się do restauracji Siwa Kurka, gdzie po dniu pełnym wrażeń i emocji mogli odpocząć z widokiem na ratusz, celebrując ten romantyczny dzień.

Warto spojrzeć jak prezentował się nasz ratusz w tak niezwykłej odsłonie, z pewnością jego widok rozweselił niejedno serce.